وبلاگ آپا دیزاین وبلاگ آپا دیزاین .

وبلاگ آپا دیزاین

ضرورت باغچه ساختمانی

ضرورت باغچه ساختمانی
در چند دهه ی اخیر ساخت برج ها و آسمان خراش ها و رشد شهرسازی با از بین بردن فضای سبز شهری همراه شده است . همین مسئله انسان را بر آن داشته تا به فضاهای حداقلی در محل زندگی خود مانند حیاط، بام و غیره توجه ویژه ای نشان دهد. روف گاردن ها از جمله فضاهای سبز در محیط های ساختمانی هستند که علاوه بر جنبه ی زیبایی شناسی از لحاظ تعدیل شرایط آب و هوایی اهمیت دارند. در طراحی بام سبز (روف گاردن) می توان آپشن هایی نظیر آبنما، آلاچیق، چمن های طبیعی و مصنوعی، نیمکت، باربیکیو و حتی جکوزی و استخر تعبیه کرد.

فواید روف گاردن

روف گاردن کاهش چشمگیری در دمای ساختمان در فصل تابستان را ایفا می کنند چراکه نور جذب شده توسط گیاهان صرف عمل فتو سنتز شده و نور کمتری به مصالح سنگی و قیری کف بام می رسد. همچنین در فصل زمستان به شکل یک عایق طبیعی مانع به هدر رفتن دمای ساختمان از پشت بام می شود.
معایب روف گاردن
• نامناسب بودن از لحاظ اقلیمی
گاهی اوقات طراحی روف گاردن به لحاظ شرایط اقلیمی محل مورد نظر کار بسیار سخت و دشواری بوده و مناسب با شرایط آن منطقه نمی باشد.
• وزن زیاد روف گاردن
گاهی اوقات به دلیل بالا بودن وزن بام سبز ترجیحا از نوعی خاصی از دکوراسیون به نام روف گاردن مدولار استفاده می کنیم. به دلیل اینکه در سیستم مدولار گیاهان در جعبه های چوبی تعبیه می شوند سبکتر از انواع دیگر خواهند بود.
• نشست، ته نشینی ذرات ریز دانه و خاک نرم، سخت شدن پوسته سطحی خاک، ایجاد حوضچه، آسیب دیدن لایه صافی، رخنه و نفوذ ریشه، ضخیم و سنگین شدن سقف همگی از معایبی است که به مرور زمان ایجاد می­شود.

طراحی فضای سبز، یک علم است که برنامه ریزی، طراحی و مدیریت و نظارت بر محیط‌های طبیعی را در بر می گیرد. متخصصان شرکت طراحی و معماری آپا دیزاین با طراحی و اجرای پروژه‌هایی به منظور بر آوردن نیازهای انسانی و زیست محیطی فعالیت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بام سبز (روف گاردن) و همچنین دکوراسیون داخلی با مسئولان مربوطه در شرکت آپا دیزاین تماس حاصل فرمائید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۲:۱۰ توسط:وبلاگ آپا دیزاین موضوع: نظرات (0)